Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Import-Eksport między Polską, a Tajlandią, oraz inne firmy lub pomysły na biznes między tymi krajami, a także sprawy formalno-prawne z tym związane.

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez kubabb » poniedziałek, 16 gru 2013, 18:58

Witamy
Niecały rok temu nawiązaliśmy udaną współprace handlową z Tajską firmą produkującą odzież. Start był ciężki bo nie wiedzieliśmy co i jak z transportem cłem itp.

Ale wpadł nam do głowy pomysł wyjazdu do Tajlandii na Stałe i zmiana na inną specyfikację handlu na zasadach Drops Shippingu
dla jasności Sklep Internetowy ew Allegro a wysyłka prosto z Tajlandii pojedynczych produktów

Czy może ktoś podpowiedzieć i rozszyfrować wysyłki (gabaryty) na stronie poczty Tajskiej.
http://www.thailandpost.com/rate-result.php
To co nas interesuje waga przesyłki nie przekraczająca 0,5kg najlepsza opcja koperta bąbelkowa ew zwykła, wymiary około 350mmx240mm

Jaki jest koszt wysyłki poleconej z opcją śledzenia i jak długo trwa dotarcie do Polski

Z góry dzięki za pomoc czekamy na odp
Pozdrawiamy Kuba i Kinga
kubabb
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 13:15

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez Kittipanyo » wtorek, 17 gru 2013, 06:52

Witam

Jakiś rok temu, będąc w Danii, otrzymałem paczkę z Tajlandii około 1000 g, wtedy koszt wysyłki był ponad 1000 THB, a przesyłka wędrowała 10 dni i była to chyba przesyłka zwykła, a nie polecona, tylko tyle wiem. Być może są forumowicze, którzy zajmują się wysyłką do Polski i podzielą się z Wami swoją wiedzą.
Kittipanyo
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 4 gru 2013, 07:46

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez krzysztof s » wtorek, 17 gru 2013, 22:44

Takie rzeczy tylko "small packed": Poszukaj to na stronie kalkulacyjnej poczty tajskiej, po wpisaniu kraju nadania i wagi, potem dodaj 65 THB za polecony (registered). Nigdy nie wysyłaj przesyłki zwykłej, nie poleconej (20% zaginie, czyli na poczcie ukradną). Na poczcie tajskiej mówisz po angielsku: "small packed register" i zwykle w Bangkoku rozumieją, bo większość tak wysyła... "Small packed" musi być paczką (kopertą) łatwą do otwarcia, tzn. że koperty nie zaklejasz, tylko zamykasz zszywkami. To bardzo ważne i na poczcie często sprawdzają. Ponadto musicie nakleić na kopercie deklaracje celną CN-22. To mała zielona kartka do dostania gratis na każdej poczcie. Tam wpisujesz zawartośc, czyli zaznaczasz "Gift" oraz wpisujesz np. "Blouse" i wartość 10 $. Uważaj, żeby nie wpisywać wartości pow. 22 Euro. Przesyłka 200-300 gram, o ile pamiętam, wyjdzie około 200 THB. A Wy będziecie sami pakować? Bo tutaj jest w LOS jeszcze jeden myk....
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez krzysztof s » wtorek, 17 gru 2013, 22:47

aha... przesyłka dochodzi średnio 5-6 dni kalendarzowych... czasem zdarzy się 4, rzadko 7-8....
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez kubabb » środa, 18 gru 2013, 11:07

Bardzo wam wszystkim dziękujemy za Info to dla nas to ważne informacje. Super że ten czas wysyłki jest na prawdę krótki a ceny nie z kosmosu. Zakładamy ze rok może 1,5roku powiększymy ciut populacje polska w Tajlandii :) jeszcze pozostaje dokończyć kurs AOWD i podsumować DiveMasterem nie wiem tylko czy w Pl czy już w tajlandi + oczywiście zdalny handelek . Pozdrawiamy wszystkich serdecznie
Kuba i Kinga
kubabb
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 13:15

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez brzezi » sobota, 28 gru 2013, 09:09

Ktora to dokładnie opcja ta "small package"?
Tutaj lista wszystkich opcji z cennika (dla 500g): http://cl.ly/image/08093m341F0J

I co oznaczają poszczególne opcje?
Small Packet-Surf?
Small Packet-SAL?
Small Packet Air?

I jeszcze są dodatkowe dopłaty do opcji:
01-Int'l Registered-General: tutaj jasne
ale co oznaczją opcje: "03-Int'l Express-Letter-Post Item" i "02-Int'l A.R.-Letter-Post Item"
brzezi
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 28 gru 2013, 08:45

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez kubabb » sobota, 28 gru 2013, 12:08

Brzezi

Opcje:
Sal transport Morsko-Lądowy
Air Samolotowy
Surf to transport morski

reszta to są międzynarodowe oznaczenia wysyłki Listów w kopercie jeżeli dobrze kojarzę.
kubabb
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 13:15

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez yurassso » niedziela, 29 gru 2013, 14:32

co oznaczają poszczególne opcje?
Small Packet-Surf?
dostawa do polski około 21-30 dni

Small Packet-SAL?
dostawa do polski 14-21

Small Packet Air?
dostawa do polski 7-12 dni

01-Int'l Registered-General:
polecony i numer do śledzenia przez stronę internetowa

czas tez zależy w jaki dzień tygodnia wyślesz
wysyłając od poniedziałku do czwartku masz szanse ze paczka będzie w następnym tygodniu wtorek - środa w Polsce
wysyłając piątek- niedziela następny tydzień od poniedziałku spływają w Polsce


Krzysiek o jaki myk ci chodzi z pakowaniem ?
yurassso
 
Posty: 83
Dołączył(a): czwartek, 10 cze 2010, 14:44

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez yurassso » niedziela, 29 gru 2013, 14:33

krzysztof s napisał(a):Takie rzeczy tylko "small packed": Poszukaj to na stronie kalkulacyjnej poczty tajskiej, po wpisaniu kraju nadania i wagi, potem dodaj 65 THB za polecony (registered). Nigdy nie wysyłaj przesyłki zwykłej, nie poleconej (20% zaginie, czyli na poczcie ukradną). Na poczcie tajskiej mówisz po angielsku: "small packed register" i zwykle w Bangkoku rozumieją, bo większość tak wysyła... "Small packed" musi być paczką (kopertą) łatwą do otwarcia, tzn. że koperty nie zaklejasz, tylko zamykasz zszywkami. To bardzo ważne i na poczcie często sprawdzają. Ponadto musicie nakleić na kopercie deklaracje celną CN-22. To mała zielona kartka do dostania gratis na każdej poczcie. Tam wpisujesz zawartośc, czyli zaznaczasz "Gift" oraz wpisujesz np. "Blouse" i wartość 10 $. Uważaj, żeby nie wpisywać wartości pow. 22 Euro. Przesyłka 200-300 gram, o ile pamiętam, wyjdzie około 200 THB. A Wy będziecie sami pakować? Bo tutaj jest w LOS jeszcze jeden myk....



Krzysiek o jaki myk ci chodzi z pakowaniem ?
yurassso
 
Posty: 83
Dołączył(a): czwartek, 10 cze 2010, 14:44

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez krzysztof s » poniedziałek, 30 gru 2013, 22:33

"myk" to zwykła oszczędność:) koperty bąbelkowe w Tajlandii są drogie... przy kilkunastu wysyłanych sztukach dziennie robi się niezła sumka, a w końcu to nie jest Wielki biznes (wbrew pozorom).... ja jestem Poznaniak (taki tajski "Chińczyk", albo Szkot). Kupowałem najtańsze szare koperty w państwowych sklepach dla uczni (dość duże wychodziły po 3 THB/sztuka), następnie duże arkusze folii bąbelkowej (takie ok.10 m) w Office Depot (nie markowe) lub Makro. Ciucha zapakowanego w folijkę owijałem folią bąbelkową, sklejałem taśmą i pakowałem w kopertę. Zapakowane porządnie, klient zadowolony, a koszty mniejsze. Zaoszczędzałem na sztuce 20 THB (biorąc pod uwagę np. bluzę z długim rękawem). W miesiącu, jak wysyłasz np. 300 szt., daje to 6000 THB, czyli miejscowa pensja...
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Następna strona

Powrót do Biznes z Tajlandią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron