Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez radekraw » wtorek, 5 cze 2012, 14:11

Hej, witam!
Czy ktoś na stałe mieszkający w Tajlandii mógłby się wypowiedzieć na temat działalności tamtejszej poczty (często zdarzają się "zguby"?) oraz cen przesyłek listów/paczek do Polski? Jak wygląda sprawa cła? Trafia się zawsze, czy sporadycznie?

Chciałbym kupić coś wysyłkowo (film na Blu-Ray'u:), jednak wszystkie sklepy, w których udało mi się go znaleźć (dokładnie jeden - niejaki Boomerang) ma K-O-S-M-I-C-Z-N-E ceny wysyłki. Za płytkę, która waży tyle samo, co każde DVD wysłaną zwykłą pocztą liczą sobie 1610 Baht. Za ekspres niemal 2xwięcej. Trochę sporo :\

Ile płacicie wysyłając coś podobnego wagowo (płyta DVD) do kraju?
A może ktoś mieszkający na stałe wybiera się do Polski lub wysyła coś rodzinie i byłaby możliwość podczepienia się pod zamówienie? :)
Pozdrawiam!
Radek
radekraw
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 5 cze 2012, 13:53

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez yurassso » środa, 6 cze 2012, 10:52

witaj - poczta działa świetnie jeśli chodzi o kierunek Polska i Europa
listy i paczki tzw. small packet do 2 kg docierają w ciągu 5-8 dni do polski ( to nie żart )
jeśli chodzi o ceny tez rewelacja
za płytkę zapłacisz może max 4-7 zł plus 6,5 zł za przesyłkę polecona z numerem do śledzenia przez internet
co do cła zgodnie z przepisami coś co ma wartość do 150 zł jest zwolnione z cła jeśli jest przeznaczone na użytek własny
Oczywiście zdarza się ze giną przesyłki ale to bardzo sporadycznie dotyczy to przesyłek nie poleconych
szczerze polecam pocztę tajska
mogę ci pomoc to wysłać ale podaj szczegóły na priv lub skype
yurassso
 
Posty: 83
Dołączył(a): czwartek, 10 cze 2010, 14:44

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez yvonne67 » czwartek, 7 cze 2012, 02:49

Zgadza sie, rowniez polecam poczte.
Wysylam duzo przesylek zarejestrowanych do Europy i nigdy nic nie zginelo i dociera w ciagu tygodnia.
Ceny bardzo niskie.
yvonne67
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 13:35

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez Vit » niedziela, 10 cze 2012, 12:39

Wszystko powiedziane.

Dodam jeszcze, że zguby trafiają się raz na 10 000 razy. A po zgłoszeniu zguby prędzej czy później się ona odnajduje. Poczty między sobą wolą wymieniać korespondencję przez 6 miesięcy niż wypłacić odszkodowanie 300 THB :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez elawyjezdzamy » czwartek, 8 lis 2012, 18:51

yurassso napisał(a):witaj - poczta działa świetnie jeśli chodzi o kierunek Polska i Europa
listy i paczki tzw. small packet do 2 kg docierają w ciągu 5-8 dni do polski ( to nie żart )
jeśli chodzi o ceny tez rewelacja
za płytkę zapłacisz może max 4-7 zł plus 6,5 zł za przesyłkę polecona z numerem do śledzenia przez internet
co do cła zgodnie z przepisami coś co ma wartość do 150 zł jest zwolnione z cła jeśli jest przeznaczone na użytek własny
Oczywiście zdarza się ze giną przesyłki ale to bardzo sporadycznie dotyczy to przesyłek nie poleconych
szczerze polecam pocztę tajska
mogę ci pomoc to wysłać ale podaj szczegóły na priv lub skype


No to super bo w Polsce Polecony priorytet kosztuje koło 6zł za taka płytkę, a myślałam, że ceny będą kosmiczne już wyższe będą na pewno moim zdaniem z Polski do Tajlandii - jeszcze sprawdzę z ciekawości na poczcie i dam znać niż z Tajlandii do Polski bo Tajlandia ma połowę mniej na jednego mieszkańca w przeliczeniu USD od nas dla tego tam jest dużo taniej. Co do tej ceny co podałeś to chyba priorytet nie bo wiem, że do 5 dni zazwyczaj priorytety idą z Polski do różnych krajów jak wysyłam bo nie priorytet mi tu mówili, że idzie około 2 tyg i więcej :|
elawyjezdzamy
 
Posty: 39
Dołączył(a): środa, 7 lis 2012, 23:26

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez elawyjezdzamy » czwartek, 8 lis 2012, 18:52

Vit napisał(a):Wszystko powiedziane.

Dodam jeszcze, że zguby trafiają się raz na 10 000 razy. A po zgłoszeniu zguby prędzej czy później się ona odnajduje. Poczty między sobą wolą wymieniać korespondencję przez 6 miesięcy niż wypłacić odszkodowanie 300 THB :)


Sprawdzają zawartość paczek? Ja projektuję i szyję suknie ślubne i wieczorowe i chcę je przesyłać do Polski do pracowni i nie wiem czy będą otwierać i uznają, że coś jest warte więcej niż 150zł:) na oko:)
elawyjezdzamy
 
Posty: 39
Dołączył(a): środa, 7 lis 2012, 23:26

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez smolny1 » wtorek, 13 lis 2012, 18:30

A, ile kosztuje tak na oko wyslanie t-shirta do Polski ? Zwykła przesyłką, nie priorytetem.

Pozdrawiam
smolny1
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 30 kwi 2010, 07:51

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez elawyjezdzamy » wtorek, 13 lis 2012, 19:11

smolny1 napisał(a):A, ile kosztuje tak na oko wyslanie t-shirta do Polski ? Zwykła przesyłką, nie priorytetem.

Pozdrawiam


Ja zawsze dzwonie na pocztę i mi podają mówię jaka waga i czy polecony priorytet czy nie i mi mówią podejrzewam, że może kosztować w kopercie bąbelkowej mniej niż 20-30zł bo tyle to już za wysłanie priorytetm poleconym bo tak płacę do innych krajów różnych ale naj lepiej dzwonić i pytać nie trzeba nawet na swoją pocztę jak są nie mili wybrac inną tel. na necie oddziałów jest pełno wiem, że na stronie mają cennik ale ja zawsze nie mam czasu czytać i szukać i jeszcze się pomylę i dzwonię. Ja naj częściej do róznych krajów wysyłam w kopercie dużej bąbelkowej ciuchy lub w kartonie wtedy już karton koło 100zł od 90 do 120zł waga moich przedmiotów w nim do 2 kg ale podejrzewam, że mogła by być większa w tej cenie wymiary nie za duże kartonu 50 x50 x50 około wysyłałam do jakiś 6 krajów i ceny widzę te same podejrzewam, że i tam ale naj prościej na pocztę zadzwonić sprawdzić wagę lub domyślić się czy to do pół kg, potem mamy do 2 kg kolejny przedział jak dobrze pamietam no i czy paczka czy koperta jak paczka jakie wymiary
elawyjezdzamy
 
Posty: 39
Dołączył(a): środa, 7 lis 2012, 23:26

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez elawyjezdzamy » czwartek, 15 lis 2012, 22:46

elawyjezdzamy napisał(a):
smolny1 napisał(a):A, ile kosztuje tak na oko wyslanie t-shirta do Polski ? Zwykła przesyłką, nie priorytetem.

Pozdrawiam


Ja zawsze dzwonie na pocztę i mi podają mówię jaka waga i czy polecony priorytet czy nie i mi mówią podejrzewam, że może kosztować w kopercie bąbelkowej mniej niż 20-30zł bo tyle to już za wysłanie priorytetm poleconym bo tak płacę do innych krajów różnych ale naj lepiej dzwonić i pytać nie trzeba nawet na swoją pocztę jak są nie mili wybrac inną tel. na necie oddziałów jest pełno wiem, że na stronie mają cennik ale ja zawsze nie mam czasu czytać i szukać i jeszcze się pomylę i dzwonię. Ja naj częściej do róznych krajów wysyłam w kopercie dużej bąbelkowej ciuchy lub w kartonie wtedy już karton koło 100zł od 90 do 120zł waga moich przedmiotów w nim do 2 kg ale podejrzewam, że mogła by być większa w tej cenie wymiary nie za duże kartonu 50 x50 x50 około wysyłałam do jakiś 6 krajów i ceny widzę te same podejrzewam, że i tam ale naj prościej na pocztę zadzwonić sprawdzić wagę lub domyślić się czy to do pół kg, potem mamy do 2 kg kolejny przedział jak dobrze pamietam no i czy paczka czy koperta jak paczka jakie wymiary


Dziś byłam na poczcie i pytałam o wysyłki do Tajlandii z Polski ciekawostka do 2 kg 84zł jakoś ekonom paczka priorytet paczka do 2 cena 115zł list koło 3-6 priorytet nie polecony, a co do cennika z Tajlandii do Polski powiedzieli, że Oni nie mają trzeb pytać w tym kraju ale podejrzewam, że taniej a nawet cena to będzie połowa, bo tam o połowę gdzieś wszystko taniej
elawyjezdzamy
 
Posty: 39
Dołączył(a): środa, 7 lis 2012, 23:26

Zakupy w Tajlandii, a wysyłka do kraju

Postprzez krzysztof s » sobota, 17 lis 2012, 22:28

elawyjezdzamy napisał(a):bo tam o połowę gdzieś wszystko taniej

Gdzieś o połowę tu wszystko taniej! :lol: Fakt, o połowę, 70%, 30 %, 99% a może nawet 1%... Przyjedź do Tajlandii i zapłać Jednego dolara za miesiąc Życia :D 1 rok = 365 $; 100 lat to tylko 36 500 $ :lol: NIE JESTEŚ MILIONEREM W TAJLANDII, JESTEŚ BIEDAKIEM, TUTAJ WSZYSTKO JEST O POŁOWĘ TANIEJ... uffff.... Ela, Życzę powodzenia i abyś zabrała dwa razy więcej kasy, niż myślisz zabrać... póki co, Elawyjezdzamy, a potem.... Elawracamy?
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Następna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron