Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez ugarte » poniedziałek, 2 sie 2010, 20:09

Wkrótce planuję pierwszą wyprawę do Tajlandii, w związku z tym mam kilka pytań.

1. Wiza - na lotnisku w BKK dostanę na 2 tyg? Czy są jakieś wymagania co do wizy, trzeba okazywać środki pieniężne? Jesli tak to w jakiej kwocie? Czy mogą nie przyznać wizy z jakiegoś dziwnego powodu? Czy wiza jest płatna?

2.jak pogoda jest w Tajlandi we wrześniu/październiku?


3. Interesujesują mnie głownie okolice bkk(ze względu na relatywnie krótki pobyt), chciałbym gdzieś poleżeć na ładnej plaży, czy są jakieś ładne(czyste) miejsca niedaleko BKK, żebym nie musiał się wybierać gdzieś na południe do Samui lub Phuket.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
ugarte
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 1 sie 2010, 10:45

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 3 sie 2010, 16:01

1. jedno zdjecie, bilet powrotny/wyjazdu w przeciagu 15 dni - wypelniarz jednostronny formularz, dajesz go (i wszytsko pozostale) do sprawdzenia i nastepnie z numerkiem porzadkowym podchodzisz do okienka emigracyjnego. Caly proces 3 minuty. Nie ma kolejek.

2. zapowiadane deszcze przez miesiac, a co we wrzesniu i pazdzierniku, to nie wiadomo. Jest to pora deszczowa (do listopada), wiec spodziewaj sie wiecej tego samego.

3. hua hin, lub przed nim 20km cha am
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez ugarte » wtorek, 3 sie 2010, 18:09

Dzieki za odpowiedz, mam pytanie jeszcze a propos wizy, czy wiza jest płatna(gdzieś czytałem ze w 2010 są bezpłatne). Drugie pytanie dotyczy srodkow pienieznych, czy uzednicy sprawdzaja ile sie ma gotowki? Czy jest określona jakaś stawka którą trzeba mieć na dzień? I ostatnie pytanie raczej retoryczne, czy przy wydawaniu wizy trzeba miec jakis hotel juz zarezerwowany(domniemam ze nie?)
ugarte
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 1 sie 2010, 10:45

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez krzysztof s » wtorek, 3 sie 2010, 18:52

Wizy turystyczne na chwilę obecną są bezpłatne. Do tego gratis ubezpieczenie (chyba do 10 tys. $) na wypadek smierci lub "utraty zdrowia" w wyniku zamieszek politycznych:) Nikt nie wymaga okazywania środków. Jedynym warunkeim, jak napisał przedmówca, jest bilet powrotny (wystarczy wydruk e-maila potwierdzajęcy zakup). W formularzu konieczne jest podanie adresu w Tajlandii - wystarczy wpisac dowolny adres hotelu przepisany z internetu, jak sie nie ma rezerwacji - nikt tego nie sprawdza. Choć pewnie dobrze, żeby to był rzeczywisty tajski adres, a nie np. Marszałkowska 123, Bangkok, bo się moga zastanowić i troche potrwa wyjasnianie:) Ogólnie luz i się nie stresuj:)
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 3 sie 2010, 18:53

do kwietnia 2011 bezplatna

nie sprawdzaja gotowki, teoretycznie jest minimum cos 10k baht/tydzien i rodzina 20k, ale nikt nigdy nie sprawdza - w ostatecznosci mozna pokazac karte kredytowa.

nie, nie trzeba miec rezerwacji, ale trzeba wpisac jakis adres pobytu - moze to byc jakikolwiek hotel
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez batman » środa, 4 sie 2010, 12:41

nie masz się czym martwić, bez problemu załatwia się wizę i jesteś w Tajlandii. U mnie trwało może 15 min i byłem już na wakacjach :D :D
batman
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:22

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez jackmars » czwartek, 5 sie 2010, 11:52

Nie masz się czego obawiać, kraj przyjazny turystom, dobra infrastruktura w tym sektorze. Może czasem rozwaga przy ofertach tajów, gdyż zdarzają sie u nich ceny wziete iście z orbity..... :D
Najblizsze plaze masz albo Cha Am/ Hua Hin jak juz wczesniej kolega wspomniał. Mozesz tez wybrać głośniejszą Pattaje i tam robić sobie wypady na wyspę Ko Larn. Teraz o tej porze nie będzie tłoczna, a plaza przyzwoita.
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez wena » piątek, 6 sie 2010, 09:36

Cześć , postanowiłam dołączyć się do posata gdyż również pierwszy raz wybieram się do Tajlandii i mam kilka pytań . A mianowicie poszukuję jakiegoś sprawdzonego hostelu w Bangkoku może macie adresy jakiś godnych polecenia miejscówek za przyzwoite pieniądze :) będę wdzięczna . Jeżeli nie to gdzie najlepiej w Bangkoku szukać hosteli ?
wena
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 22 lip 2010, 13:59

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez massagewarsaw » piątek, 6 sie 2010, 15:52

w tajlandii szukaj "guest house" - maly, prywatny hotelik.

hostel moze byc czescia miedzynarodowej sieci i liczyc wiecej, niz lokalny guest house, i za podrzedne warunki pobytu.

mekka "plecakowiczow" jest khaosan rd - i tam tez skieruj swe pierwsze kroki. Od 120baht/noc w pokoju z wiatrakiem - ale trzeba szukac.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Pierwsza wyprawa to Tajlandii - kilka pytań

Postprzez ugarte » poniedziałek, 9 sie 2010, 18:17

Mam pytanie jeszcze co do zdjęcia.. Czy jest ono robione na miejscu(chyba nie?) czy trzeba mieć ze sobą jesli tak to są jakieś wymagania co do zdjęcia? czy może to być zwykłe zdjęcie jak z legitymacji,dyplomu czy dowodu?

dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi
ugarte
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 1 sie 2010, 10:45

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron