pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez IBICA » wtorek, 29 mar 2016, 10:54

Witam wszystkich podróżników na chyba jednym z najlepszych miejscu w internecie które niewątpliwie jest wielką skarnicą wiedzy dzięki Wam oczywiście Biggrin

Na początek proszę nie odsyłajcie mnie do innych wątków bo wiem że jakbym dobrze poszukał to wszystkiego bym się dowiedział , ale jest tych postów tak dużo że mógłbym nie zdążyć na samolot BiggrinBiggrinBiggrin

W listopadzie br wybieramy się z żoną pierwszy raz do Tajlandi na można powiedzieć naszą podróż poślubną Biggrin termin jaki nas interesuje to od 7.11 na ok 14 dni .

Bardzo ogólny zarys planu podróży to :

ok 3 dni w Bangkoku - potem wyspy i tu jest największy dylemat JAKA ?? Sad myślimy o Koh Samui , braliśmy tez pod uwagę np ok 5 dni na jakiejś jednej wyspie i ok 5 na innej , powrót do BKK na jedną noc i wylot do Polski

Wiem że jest mnósto możliwości i prawie wszyscy napiszą że cała Tajlandia jest piękna ale trzeba czas pobytu pogodzić i miec powód do powrotu do Taj żeby zobaczyć więcej Biggrin

Nasze priorytety to relaks , jedzenie i dobra zabawa Biggrin , ja lubię nurkować w przeciwieństwie do mojej drugiej połówki która panicznie boi się rybek w morzu Biggrin mam nadzieję że ją przekonam na jakies snurkowanie w lazurowej wodzie ( kilka pobytów w Egipcie i nic nie było w stanie Jej przekonać )

To co napiszę uznacie za banał ale podczas pobytu na wyspach marzy nam się fajny klimatyczny hotel z basenem położony przy ładnej plaży z którego można spacerkiem dojść do do jakiegoś klimatycznego centrum z jedzeniem , nie chemy dziennie spędzać pół dnia na podróżach żeby zobaczyć jakąś świątynie czy tym podobne rzeczy i nie chcę żebyście odebrali nas jako totalnych leniuchów którzy leżą cały czas na leżaku Biggrin , na poewno ciekawie będzie wypożyczyć skuter i pozwiedzać na własną rękę zatrzymując się na wyśmienite jedzonko , wycieczki wodne też jak nabardziej mogą być .

W BKK myslimy o zatrzymaniu się w Rambuttri Village Plaza

No i w wyborze wyspy będzie też odgrywał rolę transport ( nie uśmiecha nam się tłuc busem, pociągiem lub promem cały dzień , wiec może przelot z BKK na np Samui lub inną ciekawą wyspę ?

Na wyspach myślimy o takich klimatach : https://www.booking.com/hotel/th/lamai- ... s=1&sb_p...

Ogólnie bardzo proszę o pomoc iw wyborze wyspy czy tez wysp i propozycję ciekawych hoteli na nich , nie wątpie że ludzi z podobnymi upodobaniami jest kilka na tym forum to może ktoś wrzuci linka do jakiejś relacji z podobnej wyprawy ? Biggrin

Jesze kilka słów o budżecie , planujemy wydać na całość wraz z przelotami ok 12tyś na 2 osoby

Jeżeli zapomniałem napisać czegoś ważnego to piszcie , z góry bardzo dziękujemy za pomoc Biggrin
IBICA
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 29 mar 2016, 10:52

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez pstyneczka » czwartek, 31 mar 2016, 00:22

przykro mi ale na dobry hotel w BK i wyspy razem z przelotem to mało kasy macie. To moje zdanie a byłam tam już kilka razy i w listopadzie mam zamiar też być jak co roku. Uwielbiam tajlandię i co roku na urlopie tam jestem
pstyneczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 mar 2016, 00:00

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez enika » piątek, 1 kwi 2016, 14:08

pstyneczka nie jest prawdą co piszesz. My byliśmy w Tajlandii w styczniu 2014 na łącznie 17 dni i wydaliśmy 11 tys. Hotele z jakich korzystaliśmy były "z lepszej półki" nie budżetowe, obkupiliśmy się po pachy w pamiątki i korzystaliśmy z lotów wewnątrz kraju liniami Bangkok. Zwiedziliśmy Bangkok, Krabi i Samui a w każdym miejscu korzystaliśmy z różnych atrakcji.
Jak się chce to można.
enika
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 26 lis 2013, 14:35

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez IBICA » piątek, 1 kwi 2016, 14:18

Dzięki Enika też się trochę zdziwiłem że 12 tys na 14 dni to mało , tym bardziej że nie będziemy korzystać z wielu fakultetów które jak każdy wie trochę kosztują , hoteli nie szukamy 5 * ale ładnych klimatycznych z basenem w których też raczej nie będziemy się stołować bo wolimy poczuć smaki ulicznych knajpek i garkuchni i raczej jestem pewny że nam wystarczy , zostaje tylko pytanie który kierunek oprócz BKK w połowie listopada wybrać :( interesują nas dwa miejsca w których spędzimy ok 4-5 dni zatoka ( ko chang , Koh Tao , Samui , Kho Phangan ) czy może Andamańskie ( Krabi , Ao Nang , Phi Phi , Koh Mook , Koh Lanta ) a może jakaś piękna strona Phuket + któraś z wysp ?
Pomóżcie bo głowa mnie boli :(
IBICA
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 29 mar 2016, 10:52

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez somtam » niedziela, 3 kwi 2016, 08:10

Wyjezdzajac w polowie listopada do Tajladii, musicie wziasc pod uwage , ze to okres zimy w Tajlandii. Temperatury ok 20st i deszczowo. Tajowie chodza w dlugich spodniach i kurtkach, czesto w czapkach :shock: . Wahania temperatury w zaleznosci od polozenia. Widzialam na plazy, kapiacych sie turystow, ale to rzadkosc. W okolicach Samui , fajne ciepelko dopiero w okolicach Swiat. Na polnocy Chang Mai, w grudniu tempetatury okolo zera :(.Wahania pogodowe sa mozliwe, ale trudno na to liczyc. Mysle , ze pelne buty , cieply sweter i kurtka powinny sie znalec w bagazu.
Cenowo, 12 tys tj ok 2800 euro, to wg mnie wystarczy na ... pelny wypas. Samolot , w tym okresie to cena 1200e / 2 osoby/. Tajlandia jest krajem cenowo, bardzo przyjaznycm, na kieszen ... kazdego turysty.
Jedzonko: za kolacje, /glowny posilek dnia/, dla 2-ch ,osob , w restauracji tajskiej placimy ok 5- 10 euro, w europejskiej podwojnie . Sniadanie 5 e.
Przejazdy : pociagiem , mikrobusem dalekobieznym , raczej tanie . Samolot z Bkk na Samui ok 100 euro, ale mozna trafic za 20 Noclegi: Ceny licza "za pokoj", jedna noc od 20 euro - do ... :-),
Zycze rozkosznego ciepelka, bo dla mnie to najwazniejszy argument Tajlandii.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez expat » wtorek, 5 kwi 2016, 19:48

somtam,

nie wiem w jakiej tajlandi ty bylas, ja tutaj jestem od pazdziernika, bylem na Phuket, Samui, Pattaya i okolice, Bangkok, Chiang Mai, iHua Hin, zimy tutaj nie bylo, bylo wprawdzie 3 dni gdzie temperatura spadla ponizej 20 stopni ale to bylo wszystko.

W listopadzie deszczowo jest tylko w oklicach Samui, gdzie indziej swieci slonce, a wiec nie strasz ludzi
expat
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 5 kwi 2016, 16:02

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez somtam » środa, 6 kwi 2016, 09:05

jest jedna Tajlandia :) , ktora jak kazdy inny zakatek ziemi ma charakteryzne pory roku . W okresie tajskiej zimy , laduja tam jedynie przypadkowi turysci. Niskie ceny lotow i hoteli w tym okresie , to nie przypadek ;) . Globalne ocieplenie nie jest dla nikogo tajemnica, tak wiec i w Tajlandii zdarzaja sie anomalie klimatyczne.
Od 20 lat w tajlandii spedzam okres "naszej zimy" /grudzien -marzec/ , wiec moj wpis jest realny i nie ma nic wspolnego ze "straszeniem".
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez pstyneczka » poniedziałek, 11 kwi 2016, 11:14

hahaha....somtam ja jestem w listopadzie w Tajlandii i zawsze jest ponad 30 stopni. nie byłeś w tym okresie więc nie pisz głupot. a bilety w listopadzie czyli porze zimowej nie różnią się w cenie . możesz sprawdzić. owszem czasem na promocje możesz trafić tak jak i w porze letniej
pstyneczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 mar 2016, 00:00

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez pstyneczka » poniedziałek, 11 kwi 2016, 11:20

IBIKA ja po prostu więcej wydaję i mi by nie starczyło ale może i racja kiedy będziecie oszczędzać jest to możliwe. A jem na ulicy bo tam najsmaczniej gotują. Czasem w hotelu, knajpie ale nic nie przebije smaku ulicy. może moje wycieczki dużo kosztują bo zawsze jestem w jednym miejscu i na parę dni jak pojadę wtedy nie patrzę ile mam kasy tylko ...........no, po prostu wydaję. Sorry że podeszłam pod siebie a nie kogoś kto jest pierwszy raz. Zyczę Wam miłego pobytu i jestem pewna że jeżeli finanse wystarczą to jeszcze nie raz tam wrócicie
pstyneczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 mar 2016, 00:00

pierwszy raz w TAJ 2 tyg listopad

Postprzez somtam » wtorek, 12 kwi 2016, 18:07

Pstynaczka, gwiazdorzysz bardzo :roll: , mało wiarygodna jesteś . Piszesz , ze kasa ci nie stanowi , to dlaczego?..."stacjonujesz "w Pattaya :o , ...jadasz ,najchętniej "na ulicy ", a bywasz w Tajlandii w porze deszczowej :lol: , :lol: :lol:
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron